Naujienos

Finalinis APF pirmo atviro kvietimo rezultatas – 66 finansuoti projektai

Generated with Avocode.Path 121Atgal į naujienų sąrašą
Aktyvių piliečių fondą (APF) Lietuvoje administruojanti komanda – Atviros Lietuvos fondas, Geri norai LT ir OSFL projektai skelbia žinią: paskelbtas galutinis finansuojamų projektų, kurie bus vystomi su tikslu stiprinti, aktyvinti ir įgalinti šalies pilietinę visuomenę, sąrašas. Šis sąrašas patvirtintas APF Lietuvoje operatoriaus valdybos, remiantis APF Lietuvoje Atrankos komiteto rekomendacijomis.
Pirmojo atviro kvietimo teikti paraiškas metu buvo gauta 151 paraiška (bendras lėšų poreikis – 14,5 mln. eurų), finansavimas skirtas 66 projektams (skirta finansavimo suma – 5,9 mln. eurų). Bendras lėšų poreikis projektų koncepcijų etape buvo 46 000 000 eurų, o išsamių paraiškų – 14 500 000 eurų.

Iš finansuotų 66 projektų, daugiausia finansuota aktyvesnio piliečių dalyvavimo pilietinėse veiklose ir įgalintų pažeidžiamų grupių poveikio sričių projektų  – po 20. Mažiausiai pareiškėjų buvo stipresnių pilietinės visuomenės gebėjimų ir didesnio tvarumo poveikio srityje.

67 – ios projektuose dalyvaujančios nevyriausybinės organizacijos (kaip pareiškėjai arba partneriai) yra ne iš Vilnius miesto. Iš 66 projektų 42 – uose dalyvauja organizacijos iš Lietuvos regionų. 15 – oje projektų dalyvaus 14 organizacijų iš Norvegijos ir 4 iš Islandijos. APF komanda džiaugiasi projektinio turinio regioniškumu.

Antras atviras kvietimas teikti paraiškas Aktyvių piliečių fondui bus paskelbtas 2021 metų rudenį.

Planuojama, kad per penkerius metus į APF Lietuvoje inicijuojamas ar finansuojamas veiklas įsitrauks per 250 pilietinės visuomenės organizacijų (įskaitant bent 80 vietos lygiu veikiančių mažų organizacijų), bus finansuota bent 180 jų įgyvendinamų projektų, o į veiklas tiesiogiai įsitrauks apie 10.000 asmenų.

Generated with Avocode.Path 121Atgal į naujienų sąrašą

Partneriai ir draugai