Programos ir projektai

NVO paslaugų katalogas – suteikti tai, ko negali pasiūlyti verslas

Generated with Avocode.Path 121Atgal į projektų sąrašą
Nevyriausybinės organizacijos Lietuvoje išgyvena tarpinę stadiją. Viena vertus, jų skaičius kasmet auga, kuriama vis palankesnė įstatyminė erdvė, visuomenė vis daugiau girdi apie jų veiklą ir tikslus. Kita vertus, didžioji dalis NVO diena iš dienos laužo galvą, kaip apsirūpinti finansiškai, nes tiesioginė veikla neatneša pelno. Siekiant pagerinti tokią situaciją, buvo kuriamas NVO paslaugų katalogas - duomenų bazė, kurioje organizacijos gali siūlyti savo prekes ir paslaugas potencialiems klientams. 
Kaip kilo šio katalogo idėja? - Dirbant šiame sektoriuje gana greitai pasimatė, kad daugelis nevyriausybininkų labai nuoširdžiai dirba savo darbą, bet nepagalvoja, kad dalį savo paslaugų ar produktų gali parduoti. Kitaip sakant, nėra verslūs. Atsiradusi ir ydinga praktika vieninteles pajamas gauti už projektinę veiklą, kuri, deja, dažnai būna nepakankama, NVO negali išlaikyti savo darbuotojų, pati augti ir siekti didesnio socialinio poveikio. Įvertinus tokią situaciją atėjo suvokimas, kad norint stiprinti NVO Lietuvoje būtina joms pačioms generuoti pajamas ir taip save stiprinti finansiškai. Juo labiau, kad šis sektorius dažnai turi įdomių paslaugų ar produktų. Siekiant sukurti jų pardavimui palankią erdvę, kilo ir katalogo įdėja, kur vienoje vietoje būtų visų NVO siūlomos prekės ir produktai, o žmonės norėdami jų įsigyti nesunkiai galėtų atrasti.

Kaip ši sistema veikė? 

Svetainėje www.nvokatalogas.lt, kurioje 2014-2019 metais NVO galėjo registruotis visiškai nemokamai, o tiek verslo, tiek pavieniai klientai ieškoti juos dominančių produktų ir paslaugų. Jų buvo pačių įvairiausių pradedant mokymais ir baigiant rankų darbo šlepetėmis.

Ar NVO siūlomi produktai ir paslaugos turi išskirtinių bruožų, skirtumų nuo verslo įmonių siūlomų paslaugų?

Tikrai taip. NVO daugelį paslaugų gali atlikti pigiau, lanksčiau ir labiau užsidegę. Tai ne varžtų fabrikas, kur svarbu, kad kuo daugiau parduotumei. Dažnai NVO sektoriaus darbuotojai savo darbą labai mėgsta ir stengiasi atlikti jį kuo geriau, taigi natūralu, kad ir iš jų siūlomų produktų ar paslaugų galima laukti to paties.

 

Generated with Avocode.Path 121Atgal į projektų sąrašą

Partneriai ir draugai